Czy alkoholik może sam przestać pić?

Powrót do listy

Czy alkoholik może sam przestać pić? Uzależnienie od alkoholu jest coraz częstszym problemem. Warto zauważyć, że dotyka on bezpośrednio nie tylko osobę, która na co dzień spożywa zbyt dużo napojów procentowych. Tak naprawdę cierpi całe najbliższe otoczenie. Czy alkoholik jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z tym kłopotem? Dlaczego lepszym rozwiązaniem będzie wybranie prywatnego ośrodka leczenia uzależnień? Co zapewniają Pacjentom takie podmioty?

Samodzielnie jest bardzo trudno poradzić sobie z takim kłopotem

Zdecydowana większość osób uzależnionych uważa, że jest w stanie na własną rękę poradzić sobie z tym zagadnieniem. Rzeczywistość okazuje się jednak brutalna. Tak naprawdę jedynie na bardzo początkowym etapie można próbować (ewentualnie) działać w tym aspekcie samodzielnie. Im większy problem, tym bardziej konieczna jest pomoc dobrego fachowca, który posiada doświadczenie w aspekcie leczenia uzależnienia od alkoholu. Dlaczego nie powinno się zwlekać z podjęciem odpowiednich decyzji w tym temacie? Przede wszystkim samodzielne próby wyjścia z uzależnienia są w zdecydowanej większości przypadków nieskuteczne. Osoby mające takie kłopoty nie wiedzą, jak należy odpowiednio postępować. Im dłużej trwa uzależnienie od alkoholu, tym oczywiście gorzej. Tak jak wspominaliśmy, to problem bardzo złożony, który dotyka nie tylko samego alkoholika, ale także członków rodziny, kolegów, znajomych z pracy itd. Przedłużające się uzależnienie może doprowadzić do zerwania kontaktów z najbliższymi, utraty zajmowanego aktualnie stanowiska itp. Warto wspomnieć jeszcze o jednej kwestii. Uzależnienie od alkoholu wywołuje prawdziwe spustoszenie w organizmie. Napoje procentowe (spożywane zbyt często w dużych ilościach) negatywnie oddziałują na rozmaite narządy. Dlatego samodzielne próby wychodzenia z uzależnienia powinny być od razu odłożone na bok. Sprawa jest zbyt poważna, by w ten sposób eksperymentować ze swoim zdrowiem. Np. często jest tak, że alkoholik nie zdaje sobie sprawy, iż powinien w 100% zrezygnować z picia. Osoby uzależnione uważają, że dwa piwka po pracy itp. to nic złego. Postępując w ten sposób nie można zaś skuteczne wyeliminować tego kłopotu ze swojego życia.

Dlaczego warto wybrać prywatny ośrodek leczenia uzależnień nad morzem?

Masz taki właśnie problem? A może osoba z Twojego najbliższego otoczenia? Coraz więcej ludzi decyduje się w takim położeniu na prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Nie ma przeszkód, by wybrać np. podmiot położony nad morzem, w miejscowości Wrzosowo. Dlaczego jednak warto zdecydować się na ten wariant? Z wielu względów. Pacjenci mogą np. liczyć na pełną dyskrecję. Nikt zatem nie dowie się o tym, że dana osoba przebywa w tego typu lokalizacji. Profesjonalny, prywatny ośrodek leczenia uzależnień zapewnia komfortowe pokoje, które są odpowiednio wyposażone. Nikomu zatem nie będzie niczego brakowało w czasie pobytu. Zakwaterowanie odbywa się w pokojach jedno lub dwuosobowych. Ponadto osoby uzależnione zostaną od samego początku otoczone bardzo miłą opieką. Tak jak wspominaliśmy, alkoholizm to poważna choroba, która ma negatywne skutki w kontekście rozmaitych obszarów naszego ciała. Dlatego tak ważne jest m.in. przeprowadzenie dokładnych badań. Sprawdzana jest np. morfologia. Warto zaznaczyć, że alkoholicy często zapominają o odpowiednim odżywianiu. Przez to powstają rozmaite braki… Bardzo mocno na szwank jest narażona wątroba. W czasie badań sprawdza się także m.in. poziom cholesterolu.

Jak prowadzona jest terapia?

Odpowiada za nią profesjonalna kadra. Prywatny ośrodek zajmujący się m.in. leczeniem alkoholizmu oferuje zatem bardzo dobrej jakości usługi. Przekłada się to na skuteczność i zadowolenie ze strony Klientów. Jeśli Pacjent zdecyduje się na odpowiednie rozwiązanie, to nie będzie tego żałował. W profesjonalnym, prywatnym ośrodku leczenia uzależnień udziela się m.in. profesor Paweł Nyckowski. Tak samo, jak terapeuta Marek Lisowski. Generalnie każdy fachowiec posiada certyfikat Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Warto zauważyć, że ten aspekt powinien być sprawdzony przed podjęciem ostatecznych decyzji. Należy wspomnieć, że leczenie jest efektywne. Fachowcy opierają się o najnowsze metody – dzięki temu można relatywnie szybko wrócić do normalnego życia. Oczywiście, czas wychodzenia z nałogu to kwestia indywidualna. Dużo zależy od stanu konkretnego Pacjenta, jego motywacji i chęci do podjęcia terapii. Jeśli jednak osobie uzależnionej nie zabraknie na tej płaszczyźnie zaangażowania, to w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień może liczyć na efektywną pomoc. Terapia składa się z trzech głównych aspektów. Jakich? Jest to m.in. terapia podstawowa. Ważne jest także opracowanie planu działania. Co ciekawe, tym zadaniem wspólnie zajmują się osoby uzależnione i fachowcy od tego zagadnienia. Istotnym aspektem jest także trening konstruktywnych zachowań. O co tutaj chodzi? W czasie zajęć odbywają się ćwiczenia praktyczne, dzięki którym Pacjenci będą wiedzieć, jak należy zachowywać się w czasie rozmaitych, trudnych sytuacji.

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu