hipnoza w leczeniu uzależnień

Powrót do listy

Współczesny świat leczenia uzależnień i terapii oferuje wiele sposobów na skuteczne i trwałe zerwanie z nałogiem.

Wciąż tym najbardziej popularnym jest stacjonarna terapia odwykowa, która przeprowadzona w zamkniętym ośrodku terapeutycznym daje fantastyczne i zamierzone rezultaty. O czym jednak coraz częściej się mówi i też na co coraz częściej decydują się sami pacjenci, to hipnoterapia. Wpływanie na umysł osoby uzależnionej za pomocą hipnozy jest bowiem bardzo prostym i zarazem szybkim sposobem, by już od pierwszego seansu wypracować w niej niechęć do alkoholu. Na hipnoterapię decydują się najczęściej osoby, które za sobą mają już kilka nieudanych prób zerwania z nałogiem bądź nie mają jeszcze dostatecznie silnej woli, by regularnie uczestniczyć w spotkaniach AA.

Hipnoza

Oczywiście leczenie alkoholizmu za pomocą hipnozy (hipnoza w leczeniu uzależnień) nie zamyka się w jednym seansie. Takich sesji potrzebnych jest co najmniej kilka, by stopniowo i powoli wprowadzać w pacjencie zmiany. Jednakże zapadając w sen i oddając się w ręce doświadczonego terapeuty, łatwiej jest pokonać nałóg.

W myślach alkoholika zostaje bowiem zaszczepiona niechęć do alkoholu. Może on więc na samą myśl, widok czy nawet zapach wcześniej spożywanych trunków czuć odrazę, mieć odruchy wymiotne, albo odczuwać najzwyklejsze zobojętnienie. Hipnoza hartuje w nim także ducha walki i wstrzemięźliwości. Alkoholik nie ma więc w przyszłości problemów z odmawianiem, z podejmowaniem decyzji czy napić się czy wytrwać w trzeźwości. Taki odwyk alkoholowy z wykorzystaniem hipnozy może przynieść więc szybkie i zadowalające nas rezultaty.

Hipnoza w leczeniu uzależnień

Zadzwoń do ośrodka w Dziwnówku nad polskim morzem. Dowiesz się więcej na temat hipnozy 606 494 846

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu