leczenie alkoholizmu Szczecin

Powrót do listy

Leczenie alkoholizmu Szczecin

OŚRODEK LECZENIA ALKOHOLIZMU NAD POLSKIM MORZEM W DZIWNÓWKU

Dla przeważającej większości osób ośrodek leczenia alkoholizmu w jednoznaczny sposób utożsamia się z czymś wyjątkowo mało przyjemnym. W ich pojęciu uzależnienie jest to choroba, przypadłość, brak silnej woli, niewystępująca lub taka, która nie powinna wystąpić pośród bliskich im osób. Dotyczy to zwłaszcza osób zajmujących nieco poważniejsze stanowiska.

Niestety, prawda dotycząca tej choroby potrafi być czasami dla nich dosyć brutalna. Jej objawy mogą zostać zauważone w jednakowym stopniu zarówno u osoby pracującej na budowie jak i pełniącej obowiązki służbowe, czy też ratującej życie innych ludzi.

Uzależnienie od alkoholu w jednakowym stopniu dotyka osoby niepracujące, przebywające większą część dnia w swym mieszkaniu jak i te bardzo czynne zawodowo i zajmujące odpowiedzialne stanowiska.

Leczenie alkoholizmu Szczecin

Najważniejsze przy podejmowaniu decyzji o leczeniu alkoholizmu jest sprawdzenie kwalifikacji terapeutów, którym powierzasz los, dopiero wtedy możesz wybrać ośrodek leczenia alkoholizmu.

Sprawdź, czy terapeuci znajdują się na liście Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych lista-terapeutów-posiadających-certyfikat , osób uprawnionych do prowadzenia psychoterapii uzależnień. To znaczy, że ośrodek leczenia alkoholizmu spełnia podstawowe standardy leczenia uzależnień.

Unikaj nowatorskich metod. Najskuteczniejszą metodą na leczenie alkoholizmu jest sprawdzona i u nas i w wielu krajach terapia behawioralono-poznawcza.

Unikaj ośrodków twierdzących, że ich skuteczność jest ponad 70%. To kłamstwo. Chcesz leczyć się u oszustów? Sprawdź czy ośrodek leczenia alkoholizmu ma swojego stałego superwizora – to profesjonalny doradca i osoba gwarantująca właściwą jakość leczenia w ośrodku.

Sprawdź czy ośrodek leczenia alkoholizmu działa przynajmniej kilka lat. Oznacza to, że jest to ośrodek posiadający osiągnięcia w leczeniu alkoholizmu. Wszelkie ośrodki z promocjami należy odbierać jako ośrodki mające kłopoty z utrzymaniem się. Zastanów się skąd cena jest niższa o np. 30-40 % niż w  większości renomowanych ośrodków.

Nie warto sugerować się ceną. Za to zawsze trzeba zbadać kompetencje terapeutów.

Gdy chodzi o zdrowie i życie należy zapomnieć o promocjach.

Prywatny ośrodek terapii uzależnień w Dziwnówku (Wrzosowo Os. Bursztynowe), 800 m. od morza spełnia wszystkie te kryteria. Zadzwoń już teraz. Zamów miejsce. tel. 606 494 846

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu