Leczenie alkoholizmu Szczecin

Powrót do listy

LECZENIE ALKOHOLIZMU w komfortowych warunkach w Dziwnówku nad polskim morzem.

LECZENIE ALKOHOLIZMU w komfortowych warunkach w Dziwnówku nad polskim morzem.

Zapewniamy dyskrecję, komfortowe warunki, 1 i 2 osobowe pokoje z łazienkami oraz apartamenty.

Wykwalifikowani, doświadczeni terapeuci z certyfikatami.

Zadzwoń po więcej informacji: 606 494 846

Terapia uzależnień: terapia poznawczo – behawioralna. 

Skuteczna psychoterapia alkoholizmu (leczenie alkoholizmu), to niewątpliwie taka, która prowadzi do zaprzestania picia i pozwala przez długi czas wytrwać w abstynencji. Dlatego ważne jest skoncentrowanie się w niej na zachowaniach osoby uzależnionej, jak i na sposobie myślenia.

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych rekomenduje terapię poznawczo – behawioralną, jako najskuteczniejszy sposób leczenie alkoholika czy hazardzisty. Taka terapia polega bowiem na zmianie sposobu myślenia (sfera poznawcza) i na zmianie zachowania (część behawioralna). Leczenie alkoholizmu.

Leczenie alkoholizmu.  Zmienić myślenie osoby uzależnionej.

Trwając w nałogu, osoba uzależniona od alkoholu często nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo sama kreuje rzeczywistość. Rzeczywistość, w której jedynym rozsądnym wyjściem z każdej sytuacji czy z każdego problemu jest sięganie po używkę czy wykonywanie jakiejś czynności (np. gry hazardowe).

Wszystko dostosowuje do własnego światopoglądu, nie zauważając, jak łatwo sama siebie pogrąża w nałogu. Takie błędne myślenie jest jednak problematyczne nie tylko w samej fazie leczenia nałogu, ale przede wszystkim w okresie utrzymaniu abstynencji. Niezbędne jest leczenie alkoholizmu.

Alkoholik nie umiejąc sobie np. poradzić z przeświadczeniem, że odmawianie jednego kieliszka na przyjęciu czy podczas towarzyskiego spotkania z kolegami jest takie niemęskie bądź,  że wszyscy niepijącego alkoholika uważają za dziwnego i męczącego, zaczyna się zastanawiać czy w ogóle warto odstawić alkohol.

A co ważniejsze analizuje, co mu dała terapia alkoholizmu. Jeśli nie zmieni sposobu myślenia, szybko dojdzie do przekonania, że nic i wróci do nałogu.

Dlatego terapia poznawczo – behawioralna zakłada wyłonienie tych obrazów i odpowiednie ich przepracowanie, tak by nie utrudniały przeprowadzenia całej terapii. Co jednak jest ważne, w ramach leczenia, terapeuta nie narzuca osobie uzależnionej schematów myślenia, a jedynie pracuje z nią tak, by mogła ona sama wytworzyć sobie nową rzeczywistość, w której będzie umiała się na przyszłość odnaleźć.

Leczenie alkoholizmu Szczecin. Nacisk na zachowanie czy myślenie?

Leczenie alkoholizmu, w tym również terapia behawioralno – poznawcza nastawiona jest na indywidualny tryb pracy z uzależnionym. Dlatego podejmując leczenie alkoholika czy hazardzisty, terapeuta musi najpierw poznać jego cele, potrzeby i oczekiwania, do których dostosuje program. Ten program może być bardziej poznawczy bądź bardziej behawioralny, ale zawsze będzie miał jeden cel – pomóc w walce z nałogiem i w utrzymaniu abstynencji. Leczenie alkoholizmu koncentruje się na „tu i teraz”, pomaga rozwiązywać problemy i spojrzeć na nie zarówno z pozytywnej, jak i negatywnej strony, ukazując pacjentowi różnice i pozwalając mu decydować, z których schematów chce korzystać.

Strona ośrodka Prywatny Ośrodek Terapii Alkoholizmu

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu