Terapia par

Terapia par. Oferta leczenia alkoholizmu dla par.

Oferta dla par. Raport Krajowego Instytutu Alkoholizmu i Nadużywania Alkoholu, przedstawiony Kongresowi Stanów Zjednoczonych, określił terapię par. Oraz terapię rodzinną jako ” jedną z najbardziej postępowych i niezwykłych metod w psychoterapii uzależnienia od alkoholu”.  Uzależnienie od substancji psychoaktywnych (alkohol, narkotyki) obejmuje swoim negatywnym oddziaływaniem całą rodziną.

Na czym to polega terapia  par?

Aby terapia rodzin była skuteczna musi skupiać się nie tylko na problemie picia, ale również na problemach rodziny. Mamy dla was dobrą wiadomość, wprowadziliśmy terapię dla par.

W związku z licznym uwagami naszych gości, że samo zaprzestanie picia nie rozwiązało problemów w ich rodzinach. Postanowiliśmy tytułem próby wprowadzić do naszej oferty terapię par.

Terapię par wprowadziliśmy eksperymentalnie od stycznia 2009 roku. I okazało się, że trafiliśmy w „10”.  Ilość chętnych przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Zdarzało się, że pary na wolny pokój dla par musiały czekać  miesiąc lub dwa.  Jednak jak dowodzą tego efekty to naprawdę opłaci się. Spróbujcie razem, przecież zależy Wam na sobie.

Mogą przyjeżdżać na 4 tygodnie pary, pobyt osoby uzależnionej powinien trwać min. 4 tygodnie. Druga osoba (nieuzależniona) może być krócej)  – osoba uzależniona wykonuje terapię dla osób uzależnionych oraz dodatkowo elementy terapii par. Osoba towarzysząca uczestniczy w zajęciach psychoedukacyjnych dla wszystkich. Realizuje również terapię par (grupową i indywidualną). Intensywny pobyt dający bardzo dobre efekty.

Na podstawie14-letnich obserwacji widzimy, że skuteczność takiej terapii par jest zdecydowanie wyższa niż gdy jest u nas tylko osoba uzależniona. Prawie wszyscy uzależnieni, którzy odbywali terapię w tym trybie są trzeźwi !! W dodatku jakość życia tych małżeństw zmieniła się niesamowicie. Po prostu rozumieją się i potrafią ze sobą rozmawiać, co było dotychczas bardzo utrudnione. Zadzwoń 606 494 846

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu