leczenie odwykowe alkoholików

Powrót do listy

Leczenie odwykowe alkoholików

W zdecydowanej większości przypadków leczenie odwykowe alkoholików polega na dobrowolnym poddaniu się terapii przez osobę chorą. Osobę mającą duże problemy z zapanowaniem nad niekontrolowanym spożyciem alkoholu. Warto w tym miejscu podkreślić, że osoba uzależniona od alkoholu nie będzie w stanie powrócić do normalnego, typowo kontrolowanego picia. Zgodnie z wszelakimi ustaleniami lekarzy specjalistów działających w tym zakresie możliwość ta u każdego z alkoholików została bezpowrotnie utracona.

W celu zaleczenie choroby alkoholowej i zaprzestania picia alkoholu, wymagana jest przede wszystkim współpraca ze strony uzależnionego. Będzie to wymagało z jego strony ogromnego wkładu pracy. I wielu różnorakich działań, z którymi to może mieć on znaczne problemy dotyczące ich zaakceptowania. Jednym z nich będzie bez wątpienia fakt szczerego przyznania się zwłaszcza przed samym sobą, że ktoś ma problemy z alkoholem. Tego rodzaju stan rzeczy może trwać bardzo długi okres czasu. W wielu przypadkach może się zdarzyć całkowity brak zainteresowania w zmianie aktualnego stanu rzeczy.

Dlatego też między innymi leczenie odwykowe alkoholików bywa czasami tak znacznie utrudnionym działaniem. Oczywiście w szczególnych przypadkach odnoszących się do niesienia pomocy najmłodszym członkom rodziny istnieje możliwość objęcia ich odpowiedniego rodzaju opieką. Opieka ta może zostać wdrożona nawet bez ich woli.

Jaka terapia uzależnień?

Leczenie odwykowe alkoholików udzielane w publicznych placówkach zdrowotnych jest udzielane bezpłatnie. Oczywiście istnieje możliwość skorzystania z prywatnej opieki psychologicznej lub psychoterapeutycznej w kierunku leczenia alkoholizmu.

Mając na uwadze bezpieczny powrót do życia bez alkoholu należy również uwzględnić fakt, iż u każdego alkoholika istnieje możliwość wystąpienia nawrotu choroby alkoholowej. Nawrót ten jest szczególnie niebezpiecznym objawem, co gorsza może wystąpić on niemalże w każdej, choćby najmniej odpowiedniej chwili życia.

Do nawrotu choroby alkoholowej dochodzi przede wszystkim w wyniku początkowo drobnych zaniedbań procesu trzeźwienia. Z biegiem czasu zaniedbania te stają się na tyle poważne, iż nierzadko w celu zatrzymania nawrotu wymagany będzie pobyt w placówce odwykowej oferującej leczenie odwykowe alkoholików. W wyniku nieleczonego nawrotu choroby alkoholowej bywa, że osoby uzależnione mające za sobą dosyć znaczny staż niepicia sięgają ponownie po alkohol. W wyniku nawrotu choroby u wielu osób uzależnionych następuje z wolna lub bardzo gwałtownie chęć sięgnięcia po alkohol. Ponowne napicie się oznacza szybki powrót starych schematów myślowych, które w znaczny sposób ograniczają zdolność racjonalnego myślenia. Polecamy dobry, sprawdzony ośrodek terapii uzależnień w Dziwnówku nad morzem

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu