Nawroty w alkoholiźmie

Powrót do listy

Nie pił tylko 9 miesięcy, czy 1,5 roku?

Należy cieszyć się, że 9 miesięcy czy 1,5 roku było dobrze i natychmiast wznowić leczenie. Przecież dokładnie tak samo robi się przy nadciśnieniu, chorobach serca, czy cukrzycy. I w tych chorobach nikt nie obwinia chorego, że nastąpiło pogorszenie. Nie oznacza to oczywiście, że nawroty są jednoznaczne z zapiciem. Nawroty są wpisane w chorobę alkoholową.

Ogólnie nawroty to pogorszenie funkcjonowania i jakości życia mimo wkładanego wysiłku. Żeby mówić o nawrotach w rozumieniu terapii muszą być spełnione następujące warunki: ukończona pozytywnie psychoterapia podstawowa, poprawa jakości życia przez kilka miesięcy, podjęta została decyzja o zaprzestaniu picia, uznanie bezsilności wobec alkoholu.

Prowadzimy także terapię dla osób, którym przydarzył się nawrót choroby.

Możesz przyjechać do nas np. na 2 tygodnie. Opracowujemy wspólnie podczas sesji indywidualnych osobisty plan terapii dotyczący nawrotu choroby, analizujemy podczas indywidualnych sesji terapeutycznych z terapeutą uzależnień proces nawrotu, czy już wcześniej pojawiły się nawroty i jak sobie z nim poradziłeś. Nabędziesz nowe umiejętności podczas treningów asertywnych zachowań abstynencyjnych, zostaniesz wzmocniony podczas sesji wizualizacji i jeśli zechcesz hipnozy. Osiągniesz znaczny postęp w procesie trzeźwienia. Opracujesz dokładny plan zapobiegania nawrotom w przyszłości, odnajdziesz swoje wyzwalacze nawrotów, zewnętrzne i wewnętrzne, poznasz dokładniej swoje sygnały ostrzegawcze sygnalizujące, że pojawiają się nawroty.

Pamiętaj! Nawroty to nie porażka Twojego trzeźwienia.

To znak, że są obszary Twojego życia, które musisz poprawić. My Tobie w tym pomożemy. Znamy się na tym. Nigdy nie usłyszysz złego słowa. Podchodzimy do leczenia alkoholizmu bardzo poważnie i rzetelnie. Wiemy, że jest to choroba. Nie wszyscy to rozumieją.

Potrzebujesz wypoczynku i zatrzymania się na chwilę. Najlepiej zrobić to w przyjaznym otoczeniu, nad polskim morzem. Szum fal i bryza morska zadziałają kojąco an Twoją obolałą duszę.

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu