Leczenie hipnozą

Leczenie alkoholizmu hipnozą

Jak to działa? W jaki sposób terapia hipnozą może być skuteczna? Wiele nieporozumień bierze się z niewłaściwego przedstawiania hipnozy w szukających sensacji filmach, książkach itp. Jednak ta tzw. hipnoza sceniczna ma niewiele wspólnego z prawdziwą hipnozą. Terapia hipnozą może być skuteczna pod warunkiem, że przeprowadza ją właściwie przeszkolony terapeuta.

Leczenie alkoholizmu hipnozą w kameralnym ośrodku w Dziwnówku, nad morzem. Pewnie wiecie, że mamy dwa umysły: umysł świadomy i nieświadomy, zwany też podświadomością. Umysł świadomy jest analityczny i racjonalny, to on odpowiada za znalezienie przyczyn problemów i ich sposobów ich rozwiązania. Natomiast umysł nieświadomy to część nas odpowiedzialna za kreatywność i twórczość, w nim powstają nasze emocje i nawykowe zachowania. Wynika z tego wprost, że próby rozwiązywania problemów emocjonalnych metodami stosowanymi przez umysł świadomy najczęściej się nieskuteczne.

Tak więc zdawanie sobie sprawy, że jakaś czynność nam nie służy lub zagraża naszemu bezpieczeństwu, nie spowoduje, że będziemy w stanie podjąć jakieś działania, lub pozbyć się lęku przed jakimś zachowaniem. Wiedzieć to za mało, żeby przestać palić lub mniej jeść, by rzeczywiście wprowadzić te korzystne zmiany w swoim zachowaniu. Jeżeli chcesz skutecznie przeprowadzić zmianę, należy się skomunikować bezpośrednio z nieświadomym umysłem, na przykład stosując hipnozę.  Podczas hipnozy przemawiam do Ciebie na dwóch poziomach, osobno mówię do Twojego świadomego umysłu i osobno do nieświadomego.

Dzięki temu, Twój umysł świadomy rozpozna problem, a umysł nieświadomy znajdzie rozwiązanie, które sprawi, że leczenie alkoholizmu hipnozą będzie naprawdę skuteczne. Jak to robię, to moja tajemnica. Ważne, że terapia hipnozą działa. Przekonaj się.

Skuteczne leczenie alkoholizmu hipnozą

Uczyłem się u Mistrza. Richard Bandler, współtwórca NLP i ja podczas szkolenia z hipnozy. Możesz w pełni zaufać profesjonalizmowi przeprowadzanej przez mnie hipnozy. W czasie seansu hipnozy jesteś w pełni świadomy. Nie mogę Ci nic nakazać. W każdej chwili możesz przerwać seans hipnotyczny – leczenie alkoholizmu hipnozą jest całkowicie dobrowolne. Jako element wspierający terapię uzależnienia bardzo skuteczne.

Jak wygląda sesja hipnoterapii?

Niezależnie od rodzaju indukcji i głębokości transu, przez cały czas zdajesz sobie sprawę z tego co się dzieje. Hipnoza to nie jest sen, w stanie hipnozy świadomość tego co się dzieje jest cały czas zachowana. Przypomina to trochę stan marzeń na jawie, albo stan intensywnej koncentracji i nie ma nic wspólnego ze snem. Nie musisz leżeć na kozetce. Może to się wydarzyć podczas zwyczajnych zajęć w grupie. Jeden z powszechnych mitów o hipnozie głosi, że osoba zahipnotyzowana staje się bezwolną kukiełką w rękach hipnotyzera, który może ją zmusić do wszystkiego, z ujawnieniem największych tajemnic włącznie.

Hipnoza. Teraz więcej o hipnozie. Czy przy pomocy hipnozy można wyleczyć się z alkoholizmu?

Czy leczenie alkoholizmu przy pomocy hipnozy jest skuteczną metodą? Na początek słów kilka o tym co to jest hipnoza? Definicji na ten temat jest bardzo wiele. Dla większości ludzi stan zwykłej świadomości to stan, w którym główną rolę odgrywa ich świadomy umysł. Jest to ta racjonalna, analityczna część naszej osobowości, która niestety zupełnie zawodzi w przypadku większości problemów natury emocjonalnej.

Człowiek cierpiący na arachnofobię (lęk przed pająkami) może sobie racjonalnie zdawać sprawę, że pająk nie stanowi dla niego żadnego zagrożenia, ale w żaden sposób nie zmniejsza to jego lęku. Statystyki dowodzą, że latanie jest najbezpieczniejszą formą transportu, mimo to tysiące ludzi oblewa się potem na myśl o podróży samolotem. Możesz na świadomym poziomie wiedzieć, że palenie jest szkodliwe, że trzeba utrzymać dietę i nie jeść słodyczy, by stracić na wadze. A także, że nie wolno obgryzać paznokci, a jednak ludzie cały czas to robią, mimo że wiedzą, że nie powinni.

Większość problemów, z jakimi ludzie przychodzą na terapię ma podłoże emocjonalne, a świadomy umysł nie może bezpośrednio wpływać na emocje.

Leczenie alkoholizmu hipnozą

Nie możesz siłą woli świadomego umysłu nakazać sobie, by przestać się bać lub stresować. Nie możesz świadomie wzbudzić w sobie entuzjazmu czy motywacji. To samo dotyczy sterowania emocjami, gdyż emocje stanowią domenę nieświadomego umysłu zwanego też podświadomością.

HIPNOZA JEST NAJSKUTECZNIEJSZYM SPOSOBEM ZAPEWNIENIA SOBIE WSPÓŁPRACY NIEŚWIADOMEGO UMYSŁU.

W stanie hipnozy można skorzystać z tych zasobów nieświadomego umysłu, do których nie mamy dostępu w stanie zwykłej świadomości. Przy ich pomocy można dokonywać szybkich zmian w wielu różnych dolegliwościach i problemach takich jak:

  • redukcja i usuwanie lęku – lęk społeczny, lęk przed konkretnymi sytuacjami – egzamin, wystąpienie publiczne itp.
  • usuwanie fobii i reakcji paniki – agorafobia, hydrofobia, ataki paniki przed trudnymi sytuacjami, lataniem samolotem itp.
  • neutralizowanie niepożądanych reakcji emocjonalnych – kontrola gniewu i agresji, zapobieganie dezorganizującemu działaniu długotrwałego stresu, itp.
  • pozbywanie się nawyków, zarówno psychologicznych jak i przejawiających się w zachowaniu – wchodzenie w konflikty, problemy rodzinne, niekontrolowane zachowania takie jak obgryzanie paznokci, skubanie, tiki, zachowania kompulsywne, itp.
  • odzwyczajanie od palenia papierosów
  • walka ze stresem
  • odchudzanie i utrzymanie pożądanej wagi ciała
  • bezsenność
  • wzmacnianie pewności siebie
  • poprawa samooceny
  • wspomożenie porodu i zapewnienie jego bezbolesności- hipnoporód
  • wspomaganie układu odpornościowego w leczeniu chorób somatycznych
  • przyspieszanie rekonwalescencji po operacjach i zabiegach chirurgicznych i dentystycznych
  • przyspieszanie uczenia się
  • wspomaganie treningu sportowego
  • problemy seksualne

Jak wygląda sesja hipnoterapii?

Niezależnie od rodzaju indukcji i głębokości transu, przez cały czas zdajesz sobie sprawę z tego co się dzieje. Hipnoza to nie jest sen, w stanie hipnozy świadomość tego co się dzieje, jest cały czas zachowana. I przypomina to trochę stan marzeń na jawie, albo stan intensywnej koncentracji i nie ma nic wspólnego ze snem. Nie musisz leżeć na kozetce. Może to się wydarzyć podczas zwyczajnych zajęć w grupie.

Jeden z powszechnych mitów o hipnozie głosi, że osoba zahipnotyzowana staje się bezwolną kukiełką w rękach hipnotyzera, który może ją zmusić do wszystkiego, z ujawnieniem największych tajemnic włącznie. W rzeczywistości w stanie hipnozy cały czas zachowujesz kontrolę nad tym co się dzieje. Jeśli jakaś sugestia ci nie odpowiada, po prostu ją odrzucasz.

Hipnoza

W stanie hipnozy nie można kogokolwiek zmusić do czegoś, czego nie chciałby zrobić. Na przykład jeśli tak naprawdę nie chcesz rzucić palenia, hipnotyzer cię do tego nie zmusi. Dlatego tak ważne jest dokładnie ustalenie celów, które chcemy osiągnąć przy pomocy hipnozy. W hipnozie nie można nikomu narzucić swojej woli, hipnoza jest formą współpracy między hipnotyzerem a osobą hipnotyzowaną.

W stanie hipnozy ulegają zawieszeniu zwykłe, codzienne reakcje, schematy myślenia, odczuwania i zachowania. Dzięki temu umysł może się łatwo nauczyć nowych sposobów zachowania, czucia i myślenia. Na przykład jeśli do tej pory sama myśl o wystąpieniu publicznym lub znalezieniu się w ciasnym pomieszczeniu wywoływała w tobie przerażenie, w stanie hipnozy twój umysł nauczy się jak czuć w takiej sytuacji spokój, albo pewność siebie, albo co tylko chcesz ????

Można też skorzystać z ogromnych zasobów nieświadomego umysłu, by znaleźć nowe, twórcze rozwiązania problemu. Przy pomocy tzw. sygnałów ideomotorycznych można wręcz nawiązać dialog ze swoją podświadomością pozwalający na dokonanie zmiany. Zwykłe, codzienne ograniczenia w stanie hipnozy zostają zawieszone, a więc zmiana jest łatwa i szybka. Potem, przy pomocy tzw. sugestii posthipnotycznych przenosi się tę zmianę poza obręb gabinetu.

Jak widać, hipnoza nie jest jakimś magicznym procesem, w którym hipnotyzer przy pomocy nadludzkich mocy wpływa na osobę hipnotyzowaną. Hipnoza to po prostu proces przyspieszonego uczenia się, zastępujący dawne, przynoszące cierpienie schematy myślenia, odczuwania i zachowania, nowymi możliwościami wyboru. W stanie hipnotycznego transu uwalniasz się od dawnych ograniczeń i uzyskujesz nową wolność, pozwalającą ci odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Leczenie alkoholizmu hipnozą


Wiadomo, że każdy człowiek ma dwa umysły: świadomy i nieświadomy, zwany też podświadomością. Umysł świadomy to racjonalna i analityczna część naszej osobowości. Gdy na pustej drodze zepsuje się nam samochód, to właśnie świadomy umysł analizuje sytuację i podejmuje decyzję co robić dalej. Świetnie sprawdza się to w przypadku rozwiązywania zwykłych, codziennych problemów. Zupełnie jednak zawodzi w przypadku problemów osobistych.

Racjonalne argumenty nie są w stanie zmienić naszych emocji. Człowiek cierpiący na klaustrofobię wie, że małe pomieszczenia nie są groźne same w sobie, ale mimo to się ich boi. Każdy palacz wie, że powinien rzucić palenie, a grubas, że powinien zmienić swoje nawyki żywieniowe, a mimo to nie potrafią dokonać zmiany swoich zachowań. Za każdym zachowaniem stoją emocje, a emocje nie podlegają bezpośredniej kontroli świadomego umysłu. Emocje są domeną nieświadomego umysłu.

Nieświadomy umysł to ta część naszej osobowości, która kontroluje procesy niezależne od naszej woli. Zarządza pracą naszych wewnętrznych narządów, odpowiadając w dużej mierze za nasze zdrowie. Zawiera wspomnienia wszystkiego, co nam się przytrafiło w ciągu życia, stając się dzięki temu magazynem potężnych zasobów i umiejętności. Jest to też bardzo kreatywna część naszej osobowości (sny są tego najlepszym przykładem). I chce dla nas jak najlepiej, chociaż czasem nie wie, jak tego dokonać.

Można powiedzieć, że nasz świadomy umysł świetnie sobie radzi z przetwarzaniem i organizowaniem informacji, natomiast nie ma rzeczywistej władzy i kontroli. Umysł nieświadomy z kolei ma prawdziwą władzę, jednak niezbyt dobrze sobie radzi z organizowaniem informacji.

Hipnoza to najlepszy sposób kontaktu z nieświadomym umysłem.

W stanie hipnozy można dawać sugestie bezpośrednio do nieświadomego umysłu osoby hipnotyzowanej. Można dzięki temu szybko dokonywać zmian reakcji emocjonalnych oraz nawykowych zachowań. Można też korzystać z ogromnego magazynu naszych nieświadomych zasobów i możliwości. W stanie hipnozy zwykłe, codzienne, nawykowe programy kierujące naszym myśleniem i zachowaniem ulegają zawieszeniu. Zaczynają się pojawiać nowe, twórcze rozwiązania, możliwości, do których na co dzień nie mamy dostępu.

Wyobraź sobie, że wieczorem kładziesz się spać, a w nocy następuje cud. Cud ten polega na tym, że wszystkie twoje osobiste problemy zostały rozwiązane, i jesteś dokładnie takim człowiekiem, jakim chcesz być. Ponieważ cud nastąpił w nocy, nie będziesz o tym wiedzieć aż do rana. Po czym rano poznasz, że nastąpił taki cud? Jaka będzie twoja pierwsza myśl o tym świadcząca? Co poczujesz? Gdzie w swoim ciele poczujesz emocje świadczące, że nastąpił taki cud? Co będziesz robić inaczej? Kto pierwszy z twojego otoczenia zauważy, że nastąpił taki cud? Po czym to pozna? Co jeszcze się zmieni? Jakie będą kolejne zmiany?

Wyobraź sobie, a najlepiej zapisz, jak będzie wyglądać twój dzień po cudzie. A potem zacznij obserwować, jak w twoich życiu pojawiają się takie „okruchy cudu”… Zapisuj je, a zdziwisz się, jak szybko twój nieświadomy umysł przeprowadzi potrzebne zmiany.

Terapia z zastosowaniem hipnozy jest elementem wspierającym kompleksowe leczenie alkoholizmu. Sama hipnoza w terapii uzależnień zdziała niewiele. W prywatnym ośrodku terapii uzależnień w Dziwnówku w procesie leczenia alkoholizmu i hazardu hipnoza stanowi ważny element procesu terapeutycznego, pomagający w leczeniu alkoholików. Stosowana jest na wyraźne życzenie naszych gości. Dzięki hipnozie wzmocnisz swoje poczucie wartości, wyciszysz się. Będziesz zadowolony z leczenia uzależnienia od alkoholu nad morzem.

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu