Ośrodek leczenia alkoholizmu

Powrót do listy

Terapia stacjonarna

Ze względu na to, że głównych przyczyn uzależnień od alkoholu czy hazardu należy szukać w uwarunkowaniach psychologicznych, biologicznych. A często i środowiskowych, najlepszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem ich eliminowania jest zastosowanie psychoterapii. Zwłaszcza stacjonarnej, dzięki której chory ma szansę zachować abstynencję, znaleźć lepsze rozwiązania na swoje dotychczasowe problemy. Jak i nauczyć się żyć z dala od nałogu. Taka stacjonarna terapia odwykowa jest więc idealna, jeśli poważnie myślisz o trwałym zerwaniu z nałogiem. Ośrodek leczenia alkoholizmu nad morzem.

To dlatego jesteśmy przekonani o powodzeniu i skuteczności terapii prowadzonej w naszym ośrodku. Pomyśl tylko ile zalet ma dla Ciebie odizolowanie się od swojego środowiska. Pozostawienie gdzieś daleko wszelkich pokus, a w chwilach zwątpienia uzyskanie natychmiastowego wsparcia i pomocy. To wszystko nie będzie możliwe na cotygodniowych spotkaniach, gdzie po zamknięciu drzwi wracasz do swojego świata. I zbyt słaby szybko ulegasz starym nawykom. Prowadzona stacjonarnie terapia odwykowa sprawi, że inaczej też spojrzysz na swoje życie. Zobaczysz świat z zupełnie innej perspektywy, a co ważniejsze masz szansę trwale zerwać ze starymi przyzwyczajeniami.

Ośrodek leczenia alkoholizmu

Podczas terapii skoncentrujemy się na tematach zarówno bardziej ogólnych – m.in. zapoznanie gości z wiedzą na temat uzależnień, w tym rozpoznawaniu własnego uzależnienia. Jak i na tych bardziej osobistych, gdzie terapeuta opracuje indywidualny plan terapii, skupiając się na prywatnych problemach i przyczynach uzależnienia. Ponadto terapia uzależnień obejmuje tak zwane treningi konstruktywnych zachowań. Ich podstawowym celem jest utrzymywanie abstynencji i silnej woli w nawet najtrudniejszych sytuacjach życiowych.

Ponadto byś mógł się zrelaksować i odprężyć zapewnimy Ci najlepsze warunki podczas całego pobytu. Na czas terapii wystawiamy zwolnienia lekarskie i przeprowadzamy także niezbędne badania krwi, morfologii,, cholesterolu, glukozy czy próby wątrobowe.

Dowiedz się więcej o jednym z najstarszych w Polsce prywatnych ośrodków terapii uzależnień w Dziwnówku nad morzem.

Zadzwoń 606 494 846

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu