ośrodek leczenia alkoholizmu

Powrót do listy

Model Minnesota

czyli o stosowaniu najbardziej sprawdzonych terapii w leczeniu uzależnień.

W zasadzie, jeśli uzależniona od alkoholu osoba nie dojrzała jeszcze do zerwania z nałogiem. Jeśli wciąż brak jest silnej woli, by uwolnić się od alkoholu i jeśli wciąż kolejna butelka jest pozornie skutecznym sposobem na rozwiązywanie rozmaitych problemów. To prawda jest taka, że żadna metoda, jak i żadna terapia uzależnień nie będzie skuteczna.

Z drugiej jednak strony silna wola to również za mało. By od dziś powiedzieć sobie – nie piję więcej i wytrwać w tym już raz na zawsze. To dlatego osoba uzależniona musi po pierwsze przestać zaprzeczać, że istnieje jakikolwiek problem. A potem dzięki odpowiedniej terapii odmienić swoje życie i świadomie przejść przez odwyk alkoholowy. Tylko bowiem skuteczna i zarazem intensywna terapia uzależnień pomoże uwierzyć, że to się uda. Że można żyć bez alkoholu i że można być naprawdę szczęśliwym. Ośrodek leczenia alkoholizmu w Dziwnówku to dobry wybór.

Model Minnesota

Dlatego wykorzystując doświadczenia amerykańskich specjalistów w zakresie psychoterapii i prowadzących grupy Anonimowych Alkoholików terapeutów. Dzięki realizowanej i z powodzeniem wykorzystywanej już od lat osiemdziesiątych również w Polsce metodzie Minnesota, pomożemy Ci skutecznie przejść przez odwyk alkoholowy. Jak to wygląda w praktyce? Ośrodek leczenia alkoholizmu

Przede wszystkim przy wsparciu najbliższych Ci osób, spędzisz u nas 28 dni, podczas których weźmiesz udział w zajęciach indywidualnych. Jak i organizowanych w bardzo małych, kameralnych grupach. Dzięki wdrożeniu programu 12 Kroków Anonimowych Alkoholików oraz zrozumieniu, iż alkoholizm jest przewlekłą. A nawet śmiertelną chorobą osoba uzależniona ma szanse zmienić swój sposób myślenia, a tym samym odmienić swoje dotychczasowe życie. Podczas tej terapii bowiem nie tylko jest ważne, by utrzymać abstynencję. Ważne także by otrzymać wsparcie w grupie i zrozumieć, że życie bez alkoholu naprawdę jest możliwe. Dzięki takiemu programowi wielu osobom udaje się z powodzeniem zakończyć leczenie odwykowe.

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu