Ośrodki leczenia alkoholizmu

Powrót do listy

Ośrodki leczenia alkoholizmu

Niektóre z osób uzależnionych od alkoholu w celu usprawiedliwienia swego nałogowego picia dochodzą do wniosku, że alkoholizm jest jedną z typowych chorób mających podłoże genetyczne. Niestety nic bardziej mylnego.

Współczesne ośrodki leczenia alkoholizmu jasno i wyraźnie odnoszą się do przyczyn występowania tej choroby u każdej z osób uzależnionych od alkoholu.

W oparciu o wszystkie dostępne wyniki badań choroby alkoholowej u poszczególnych osób, specjaliści ją badający stwierdzili, iż jest ona wynikiem wpływu różnorakich czynników biologicznych, psychologicznych jak i społecznych.

Całkowicie błędnym jest także przekonanie odnoszące się do tego rodzaju stwierdzenia, iż ktoś, kto się nie upija nie jest alkoholikiem. Zdarzyć się może, iż osoba będąca we wstępnej fazie alkoholizmu spożywając alkohol nie doprowadza się do upojenia alkoholowego.

Leczenie uzależnienia będąc długotrwałym procesem terapeutycznym ma na celu doprowadzenie do wyeliminowania tego, jak i podobnego rodzaju myślenia.

Podstawowym celem każdego rodzaju leczenia uzależnień proponowanym przez dzisiejsze ośrodki leczenia alkoholizmu jest doprowadzenie chorego do stanu, w którym ten będzie w stanie zrezygnować z przyjmowania środka uzależniającego, jakim jest w tym przypadku alkohol.

Możliwość powrotu do właściwego zachowania społecznego ma przede wszystkim pozwolić osobie uzależnionej na poczucie się wartościowym członkiem całego społeczeństwa.

Ośrodki leczenia alkoholizmu przedstawiają swym pacjentom alkoholizm, jako chorobę, z którą mogą oni żyć bez potrzeby sięgania po alkohol. W tym celu wymagane jest wprowadzenie długotrwałego procesu zdrowienia, popartego wieloma dosyć istotnymi sprawami związanymi ze zmianą dotychczasowego stylu życia.

Polecamy Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień nad morzem w Dziwnówku. Tel. 606 49 48 46 

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu