ośrodki leczenia uzależnień

Powrót do listy

Ośrodki leczenia uzależnień.

Alkoholizm jest tylko jedną z form typowego uzależnienia, jakimi zajmuje się zdecydowana większość placówek odwykowych w naszym kraju. Są to ośrodki leczenia uzależnień.

Poza chorobą alkoholową i uzależnieniem od tego rodzaju środka chemicznego, jakim jest alkohol, występuje również zdecydowanie silniejsze uzależnienie od narkotyków. W przypadku uzależnienia narkotykowego schemat działania jest niezmiernie podobny jak w przypadku uzależnienia alkoholowego.

Zaczyna się od eksperymentowania. W wielu sytuacjach późniejszy proces uzależnienia zależny będzie od stanu, w jakim poczuje się osoba biorąca po raz pierwszy narkotyk. Dla kogoś, komu to się nie spodoba i nie będzie dostarczało większych atrakcji branie narkotyków stanie się całkowicie zbędne.

Nieco gorzej jest w przypadku zainteresowania i uzyskania dobrego samopoczucia w wyniku wziętego środka. Po takim fakcie zaczyna się dalszy rozwój choroby. Przychodzi kolej na coraz częstsze zażywanie narkotyku. Kolejnym krokiem będzie już regularny proces przyjmowania środka uzależniającego. W końcu u osoby biorącej narkotyk przychodzi czas na etap, jakim jest zaawansowane uzależnienie.

Ośrodki leczenia uzależnień

Ośrodki leczenia uzależnień mają na celu pomóc zarówno w zatrzymaniu tego procesu. Jak i udzieleniu wsparcia w postaci przekazania wiedzy pomagającej w powrocie do życia bez używek narkotycznych. Cała późniejsza droga zależna jest przede wszystkim od osoby biorącej.

Równie silne i niebezpieczne będzie uzależnienie od leków. Początkowo z małych dawek przyjmowanego medykamentu, kiedy osoba znajduje w tym zadowolenie i możliwość pozbycia się nieprzyjemnego stanu ducha i ciała. Z czasem robią się większe ilości specyfiku, doprowadzając w ten sposób swój organizm do coraz większego uzależnienia od przyjmowanego środka.

Poza tymi najbardziej typowymi, znanymi zdecydowanej większości osób naszego społeczeństwa, spotkać się możemy z nieco mniej rozpowszechnionymi formami uzależnienia. Takim jak uzależnienie od jedzenia (nadmierne obżarstwo), uzależnienie od seksu czy też coraz częściej spotykane uzależnienie od pracy popularnie nazywane pracoholizmem. Za najbardziej znaną formę uzależnienia uważane jest uzależnienie od papierosów. Wszystkie wyżej wymienione formy są niebezpieczne dla organizmu człowieka.

W związku z coraz to bardziej rosnącym tempem życia i zmianami dotykającymi wiele osób naszego społeczeństwa coraz częściej daje się zauważyć niektóre z tych form u kogoś z naszych bliskich, sąsiadów.

W celu zapobiegania i nauki umiejętności poradzenia sobie z poszczególnymi formami powstające ośrodki leczenia uzależnień oferują profesjonalną pomoc i wsparcie zarówno w tych pierwszych jak i późniejszych. Dniach, tygodniach, miesiącach czy w końcu latach wychodzenia z nałogu. Oczywiście pomoc ta musi opierać się na stu procentowym zainteresowaniu chorego. W innym przypadku nie może być mowy o pozytywnym wyniku podjętego leczenia.

Na zakończenie warto zaznaczyć, że każdego rodzaju uzależnienie od środków odurzających rozpoznawane w dniu dzisiejszym w placówkach. Placówkach leczniczych jakimi są ośrodki leczenia uzależnień jest traktowane, jako choroba ciała, duszy i umysłu.

Polecamy Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień nad morzem w Dziwnówku. Tel. 606 494 846

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu