Postanowienie przebaczenia

Powrót do listy

Postanowienie przebaczenia. Robert Mueller

Zdecyduj się na przebaczenie,

bo mściwość jest złem,

mściwość zatruwa.

Nienawiść i gniew wyniszczają nas

i pomniejszają.

Ty musisz być tym, kto pierwszy przebacza,

kto uśmiecha się i czyni pierwszy krok.

Zobaczysz szczęście rozkwitające

na twarzy bliźniego,

brata i siostry.

Bądź zawsze pierwszy.

Nie czekaj, aż inni przebaczą,

gdyż dzięki przebaczeniu

zapanujesz nad losem.

Będziesz kształtował życie i czynił cuda.

Przebaczenie jest najwyższą i najpiękniejszą formą miłości.

W zamian za nie otrzymasz niezmierzony spokój

i doskonałe poczucie szczęścia.

Przebaczenie: Klucz do Poczuć Szczęścia i Spokoju

W wierszu „Postanowienie przebaczenia” autor opisuje moc i znaczenie przebaczenia w naszym życiu. Przebaczenie, choć często wydaje się trudne, jest kluczem do osiągnięcia prawdziwego szczęścia i wewnętrznego spokoju.

Często trzymamy w sobie nienawiść i gniew, które wyniszczają nasze wnętrze i powodują wiele negatywnych emocji. Mścimy się za krzywdy i urazy, które nas spotkały, ale ta mściczość nie przynosi nam żadnego dobra. To właśnie mściwość zatruwa nasze serca i myśli.

W wierszu przekazano nam ważne przesłanie: to my, sami, musimy podjąć decyzję o przebaczeniu. Nie możemy czekać, aż inni zrobią ten pierwszy krok. To my musimy być tymi, którzy pierwszy przebaczają. To my musimy uśmiechać się, by innych przekonać do przebaczenia.

Przebaczenie ma ogromną moc. Wystarczy spojrzeć na twarz bliźniego, brata lub siostry, gdy doczekają się naszego przebaczenia. Widząc ich szczęście, zrozumiemy, że to właśnie przebaczenie sprawia, że nasze życie nabiera nowego blasku.

Decydując się na pierwszy krok w przebaczeniu, stajemy się mistrzami naszego losu. To my kształtujemy nasze życie, a cudem, który dokonujemy, jest zmiana w sobie i w innych.

Przebaczenie to najwyższa i najpiękniejsza forma miłości. W zamian za nasze wysiłki otrzymujemy niezmierzony spokój i doskonałe poczucie szczęścia. Kiedy jesteśmy w stanie przebaczyć, uwolniamy siebie od ciężaru urazy i mścicielstwa. Otrzymujemy dar wewnętrznego spokoju, który jest bezcenny.

Podsumowując, wiersz „Postanowienie przebaczenia” ukazuje nam, że przebaczenie ma ogromną moc transformacyjną. To my jesteśmy kowalami naszego losu, a przez przebaczenie możemy ulepszać swoje życie i życie innych. Przebaczenie to dar, który daje nam spokój i szczęście.

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu