Właśnie dziś chcę… – Program 24 godzin.

Pewnie nie raz się jeszcze rozczarujesz, że nikt za Ciebie nie rozwiąże Twoich problemów i nie posprząta tego bałaganu, który pozostał po alkoholu.

Trzeba samemu się dźwigać, samemu stawiać kroki i samemu podejmować decyzje. Nic nie jest łatwe i pewnie im dalej będziesz szedł też wcale łatwiejsze nie będzie.

Od czego jednak możesz zacząć, to od programu na 24 godziny. To bardzo skuteczny element leczenia alkoholizmu. Nie planuj od razu całego swojego życia w trzeźwości. Ta perspektywa z pewnością tak Cię przeraża, że znów wstając rano bąkałeś pod nosem – przestanę pić, obiecuję, ale dopiero jutro….

Zostaw to jutro i skoncentruj się na dniu dzisiejszym. Powiedz sobie głośno – właśnie dziś chcę przeżyć ten dzień inaczej. Bez alkoholu, w trzeźwości, bez użalania się nad sobą, nad swoim życiem i swoimi problemami.

Program 24 godzin

Sprawdź, jakie rezultaty przynosi tego rodzaju terapia uzależnienia od alkoholu. Sprawdź, jak dobrze możesz się czuć bez alkoholu, ile dobrych, fajnych i pożytecznych rzeczy możesz zrobić. Kilka prostych zasad Programu 24 godzin ułatwi Ci to zadanie.

Ćwicz więc swoją wolę, planując na ten dzień zrobienie czegoś, na co nigdy wcześniej nie miałeś ochoty.

Udowodnij, że potrafisz panować nad swoimi emocjami i tego dnia nikt nie odczuje, że zostałeś przez niego zraniony bądź, że właśnie przez niego pijesz.

Ten dzień to także dzień dobrych i rozsądnych decyzji. Zacznij go więc z przygotowanym przez Ciebie planem postępowania i nawet, jeśli nie zawsze do niego zajrzysz, nie zawsze z niego skorzystasz, to masz szansę działać mniej pochopnie i bardziej zdecydowanie.

Ciesz się tym dniem, tak jak potrafisz najlepiej, odkryj nowe zainteresowania, poszerzaj swoje horyzonty i przekonaj się, że każdego dnia możesz stosować Program 24 godzin.

Możesz go zacząć już podczas leczenia w naszym ośrodku leczenia alkoholizmu.

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu