Prywatne leczenie alkoholizmu

Powrót do listy

Prywatne leczenie alkoholizmu

Dla zdecydowanej większości osób, zwłaszcza tych zajmujących wysokie stanowiska państwowe prywatne leczenie alkoholizmu wydaje się być niejednokrotnie jedyną drogą ratunku.

Jest tam zapewniona dyskrecja, kameralne warunki, www.psychoterapia24.pl .

Niestety choroba alkoholowa podobnie jak wiele innego rodzaju chorób nie wybiera osób, które na nią zachorują. Pomimo faktu, iż choroba ta została w pełni uznana za jedną z typowych chorób o charakterze przewlekłym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia WHO. W naszym kraju fakt chorowania oraz przyznania się do uzależnienia od alkoholu jest postrzegany w dalszym ciągu, jako temat tabu. O którym nie warto rozmawiać i wspominać poza najbliższym kręgiem rodzinnym.

Pojęcie osoby uzależnionej od alkoholu sprowadza się do pojęcia obdartego alkoholika chodzącego codziennie pijanym. Jak mylne jest to wyobrażenie wiele osób przekonuje się czasami w wyjątkowo bolesny sposób. Dzieje się tak, gdy choroba alkoholowa dopada kogoś z ich bliskich lub ich samych.

Zaakceptowanie tego faktu jest o tyle trudne, iż rozwój choroby w wielu przypadkach potrafi być umiejętnie skrywany przez samego chorego.

Prywatne leczenie alkoholizmu

Wraz z rozwojem uzależnienia od alkoholu rozwija się także rodzaj współuzależnienia. Podstawą współuzależnienia jest chęć utrudnienia spożycia alkoholu osobie od niego uzależnionej.

Co najgorsze w tym wszystkim najczęściej zamiast zamierzonego efektu pomocy, osoba chcąca jej dostarczyć przyczynia się do dalszego rozwoju choroby alkoholowej.

Wiele ośrodków oferujących prywatne leczenie alkoholizmu oferuje również pomoc i wsparcie w leczeniu różnych form współuzależnienia .

Największym problemem osób współuzależnionych jest zbyt nadmierna koncentracja na osobie uzależnionej i zmotywowanie ogromną chęcią udzielenia jej pomocy.

W wielu przypadkach współuzależnienia dochodzi do znacznego pominięcia własnych potrzeb. Związane jest to zazwyczaj z pośrednim poczuciem wstydu i zagrożenia. Pomimo braku fachowej wiedzy na wszelkie możliwe sposoby osoby współuzależnione starają się pomóc alkoholikowi w zaprzestaniu jego picia.

Dochodzi do wielu sytuacji, w których pozwalają się zmanipulować do tego stopnia, iż niejednokrotnie same dostarczają alkohol osobie uzależnionej. Jest to oczywiście z reguły krótkotrwałe działanie gdyż po kilku, kilkunastu tego rodzaju sytuacjach na własnej skórze się przekonują w jak ogromnym stopniu się mylą.

W celu wyjścia z impasu dla wielu osób zarówno uzależnionych od alkoholu jak i współuzależnionych wymagana będzie profesjonalna pomoc. Pomoc między innymi w postaci, jaką jest prywatne leczenie alkoholizmu z zastosowaniem skutecznej psychoterapii .

W wielu przypadkach okazuje się to być na tyle skutecznym rozwiązaniem, iż osoby te są w stanie w dalszym ciągu wspólnie funkcjonować. Oczywiście pod warunkiem zaprzestania spożywania alkoholu przez osobę będącą od niego uzależnioną. Jest to kluczowy warunek powodzenia całego przedsięwziętego leczenia. Leczenia, które powinno się odbywać w oparciu o zgodę i chęć uczestnictwa w nim obu stron.

Polecamy Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień nad morzem w Dziwnówku. Tel. 606 49 48 46
www.psychoterapia24.pl

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu