Terapia alkoholizmu

Powrót do listy

Terapia alkoholizmu, LECZENIE ALKOHOLIZMU w komfortowych warunkach w Dziwnówku nad polskim morzem.

Zapewniamy dyskrecję, komfortowe warunki, 1 osobowe pokoje z łazienkami, tv, wifi oraz apartamenty.

Wykwalifikowani, doświadczeni terapeuci z certyfikatami. Rok założenia ośrodka 2006

Zadzwoń po więcej informacji: 606 494 846

Terapia alkoholizmu

Terapia uzależnień: terapia poznawczo – behawioralna. 

Skuteczna psychoterapia alkoholizmu (leczenie alkoholizmu), to niewątpliwie taka, która prowadzi do zaprzestania picia i pozwala przez długi czas wytrwać w abstynencji. Dlatego ważne jest skoncentrowanie się w niej na zachowaniach osoby uzależnionej, jak i na sposobie myślenia.

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych rekomenduje terapię poznawczo – behawioralną, jako najskuteczniejszy sposób leczenie alkoholika czy hazardzisty. Taka terapia polega bowiem na zmianie sposobu myślenia (sfera poznawcza) i na zmianie zachowania (część behawioralna). Terapia alkoholizmu, leczenie alkoholizmu.

Terapia alkoholizmu.  Zmienić myślenie osoby uzależnionej.

Trwając w nałogu, osoba uzależniona od alkoholu często nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo sama kreuje rzeczywistość. Rzeczywistość, w której jedynym rozsądnym wyjściem z każdej sytuacji czy z każdego problemu jest sięganie po używkę czy wykonywanie jakiejś czynności (np. gry hazardowe).

Wszystko dostosowuje do własnego światopoglądu, nie zauważając, jak łatwo sama siebie pogrąża w nałogu. Takie błędne myślenie jest jednak problematyczne nie tylko w samej fazie leczenia nałogu, ale przede wszystkim w okresie utrzymaniu abstynencji. Niezbędne jest leczenie alkoholizmu.

Alkoholik nie umiejąc sobie np. poradzić z przeświadczeniem, że odmawianie jednego kieliszka na przyjęciu czy podczas towarzyskiego spotkania z kolegami jest takie niemęskie bądź,  że wszyscy niepijącego alkoholika uważają za dziwnego i męczącego, zaczyna się zastanawiać czy w ogóle warto odstawić alkohol.

A co ważniejsze analizuje, co mu dała terapia alkoholizmu. Jeśli nie zmieni sposobu myślenia, szybko dojdzie do przekonania, że nic i wróci do nałogu.

Dlatego terapia poznawczo – behawioralna zakłada wyłonienie tych obrazów i odpowiednie ich przepracowanie, tak by nie utrudniały przeprowadzenia całej terapii. Co jednak jest ważne, w ramach leczenia, terapeuta nie narzuca osobie uzależnionej schematów myślenia. Jedynie pracuje z nią tak, by mogła ona sama wytworzyć sobie nową rzeczywistość, w której będzie umiała się na przyszłość odnaleźć.

Nacisk na zachowanie czy myślenie?

Leczenie alkoholizmu, w tym również terapia behawioralno – poznawcza nastawiona jest na indywidualny tryb pracy z uzależnionym. Dlatego podejmując leczenie alkoholika czy hazardzisty, terapeuta musi najpierw poznać jego cele, potrzeby i oczekiwania, do których dostosuje program. Ten program może być bardziej poznawczy bądź bardziej behawioralny, ale zawsze będzie miał jeden cel – pomóc w walce z nałogiem i w utrzymaniu abstynencji. Leczenie alkoholizmu koncentruje się na „tu i teraz”, pomaga rozwiązywać problemy i spojrzeć na nie zarówno z pozytywnej, jak i negatywnej strony, ukazując pacjentowi różnice i pozwalając mu decydować, z których schematów chce korzystać.

Strona ośrodka Prywatny Ośrodek Terapii Alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu przy pomocy hipnozy też jest pomocne, ale jednak tylko jako leczenie wspomagające.

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu