Z pewnością coś ważnego musiało się wydarzyć w Twoim życiu, że chcesz je zmienić. Być może decyzję o leczeniu alkoholizmu podjąłeś wspólnie z bliską Ci osobą. Być może sam w lustrze spostrzegłeś, jak bardzo się stoczyłeś i nie panujesz nad własnym życiem.

Teraz czujesz się odpowiedzialny za swoje błędy i za wszelką cenę chcesz je naprawiać sam. Czy słusznie? Są momenty, że potrzebujesz wsparcia, są sytuacje, w których bez uścisku bliskiej Ci dłoni wciąż będziesz zagubiony.

A Twój partner/ Twoja partnerka? Czy ona nie potrzebuje naszego wsparcia? Może ból, złość i rozczarowanie na tyle skutecznie wypaliły w niej/w nim wszystkie emocje, by udźwignąć  teraz ciężar Twojego leczenia?

Sprawdź, jak funkcjonuje terapia dla par. Może pójście tą drogą, nie tylko zaprowadzi Cię do trzeźwości, ale również scementuje Wasz związek?

Terapia dla par

Z pewnością każdy, kto wybiera ośrodek leczenia uzależnień, by raz na zawsze powiedzieć alkoholowi głośne STOP, ma też w tym swoją misję. Najczęściej kieruje nim chęć odbudowania relacji rodzinnych, zawodowych, powrót do normalnego i szczęśliwego życia.

Trzeba jednak w tym momencie mieć świadomość, że terapia alkoholowa nawet w minimalnym stopniu nie przyczyni się do poukładania życia prywatnego, naszych relacji z partnerką czy z partnerem.

Dzieje się tak, ponieważ terapia skupia się na problemie pijącego i na jego sposobie myślenia. Jednym z priorytetów terapii jest wypracowanie w alkoholiku zdrowego egoizmu. Dzięki któremu skupi się na sobie, tak by w przyszłości potrafił rozwiązywać problemy. I stawiać czoła trudnym sytuacjom bez nawet małej dawki alkoholu.

Stąd bardzo wiele związków rozpada się w ciągu pierwszych dwóch lat życia w trzeźwości. Terapia dla par skupia się natomiast nie tylko na problemach alkoholu, ale także koncentruje się na budowaniu nowych więzi, między partnerami. Podczas spotkań partnerzy uczą się poznawać i rozumieć siebie na nowo. Bez odpowiedniej terapii nie jest to wcale łatwe, zwłaszcza jeśli gdzieś ze środka nas do głosu dochodzą te negatywne emocje.

Kameralny ośrodek nad morzem.

Jak to wygląda  u nas?

Zapraszamy Was do naszego ośrodka na czterotygodniową terapię dla par. Leczenie alkoholizmu powinno trwać minimum 28 dni.

Ze względu jednak na to, że osoba nieuzależniona  poddawana jest tylko elementom terapii dla par i uczestniczy w zajęciach psychoedukacyjnych może zgłosić się na krótszy termin. Osoba uzależniona w standardzie poddana jest terapii dla osób uzależnionych i dodatkowo elementom terapii dla par). 

Zajęcia dla obu partnerów prowadzone są grupowo i indywidualnie. Dzięki czemu mają szansę oni  usłyszeć również te ważne kwestie, na których wypowiedzenie partnerowi być może nigdy wcześniej nie starczyło odwagi.

Terapie dla par prowadzimy już kilkanaście lat. Ten rodzaj leczenia nie tylko pozwala odbudować więzi partnerskie, ale też gwarantuje najlepsze efekty w drodze do trzeźwości.

To właśnie uczestnicy tego rodzaju terapii najrzadziej sięgają ponownie po alkohol.

Sprawdź szczegóły i jeszcze dziś zarezerwuj miejsce dla siebie i bliskiej Ci osoby! tel. 606 494 846

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu