To, jak problem uzależnień dotyka nie tylko samego chorego, ale również w tym samym stopniu jego partnera, można zaobserwować choćby po fali rozstań ludzi dotkniętych problemem alkoholizmu czy hazardu.

Większości partnerów często brakuje siły i motywacji, by pomóc nie tylko drugiej osobie, ale także samemu sobie. Ta pomoc jest jednak niezbędna, zwłaszcza, że pogłębiające się nałogi niszczą relacje międzyludzkie. Prowadzą do notorycznych awantur, nadmiernego stresu, a często przemocy w rodzinie.

Terapia uzależnień dla par

Terapia uzależnień dla par jest dobrym rozwiązaniem. Ponieważ często problemy w rodzinie czy w związku nie kończą się wraz z rozpoczęciem przez chorego życia w trzeźwości.

Bliscy sobie ludzie muszą spróbować odbudować, to, co wcześniej zniszczył alkoholizm czy hazard. Muszą również nauczyć się żyć w nowej sytuacji, gdzie wciąż osoba uzależniona będzie zmagać się z pokusami i słabościami dnia codziennego.

To tak jak podczas wspinaczki górskiej, gdzie wejście na szczyt nie oznacza wcale jego zdobycia. Trzeba jeszcze zejść i to schodzenie często jest właśnie tym najtrudniejszym etapem wspinaczki.

Tak samo jest w życiu, zakończone leczenie odwykowe nie oznacza rozwiązania wszystkich problemów w związku. Nie oznacza, że od teraz będzie już tylko świecić słońce Trzeba jeszcze nauczyć się stawiać czoła nowym sytuacjom i zapomnieć o tym, co było przed terapią.

Bliska osoba, często sama jest wyniszczona psychicznie problemami swojego partnera czy współmałżonka.

Niejednokrotnie potrzebuje takiej samej pomocy, by umieć sobie radzić z nową sytuacją. A co najważniejsze, po zakończonej terapii musi też skutecznie wspierać swojego partnera. Dlatego w terapii dla par oprócz spotkań grupowych i indywidualnych organizujemy też zajęcia psychoedukacyjne.

Takie leczenie odwykowe, nastawione też na rozwiązywanie problemów rodzinnych czy w związku przynosi naprawdę pozytywne i często zaskakujące rezultaty.

Oferta terapii dla par

Nasi goście sami decydują czy partner będzie obecny podczas całej czterotygodniowej terapii czy przyjedzie na krótszy czas. Warto to jednak uzależniać od skali problemów i nieporozumień w związku.

Przekonajcie się sami, że razem wszystko jest łatwiejsze i prostsze.

Zapraszamy Was do nas bardzo serdecznie! Zadzwoń po więcej szczegółów tel. 606 494 846 lub napisz: marekdziwnówek@interia.pl

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu