Prywatny ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych

Zamknięty ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych

Nasz zamknięty ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych na przestrzeni wielu lat działalności wypracował wiele rodzajów terapii, które są umiejętnie skomponowane pod osiąganie najwyższej skuteczności. Również przy starciu z najbardziej problematycznymi przypadkami. Terapie te odbywają się w systemie indywidualnym i grupowym, zawsze w czasie uznanym za optymalny przez prawdziwych specjalistów od radzenia sobie z nałogiem. Są one w stanie pokazać pacjentowi życie wolne od nałogów – przede wszystkim jednak uczą motywacji i wszystkiego tego, co praktycznie usuwa chęć i potrzebę sięgania po nie. Niosą ze sobą asertywność, nowe pasje, pewność siebie, ale i przygotowują do wychodzenia naprzeciw problemom i radzenia sobie z nimi. Dzięki nim pobyt w ośrodku nie tylko pozwala przetrwać najcięższy okres, ale i przygotowuje do samodzielnego życia. Bez alkoholu, a za to z umiejętnościami pozwalającymi reagować odpowiednio w sytuacjach, w których zwykle się po niego sięgało.

Detoks w naszym zamknietym ośrodku dla alkoholików

Detoks jest bardzo istotną częścią każdej z terapii przeprowadzanych w naszym ośrodku. Jest jednocześnie jednym z najtrudniejszych dla osoby uzależnionej momentów, w którym zostaje ona całkowicie oczyszczona z alkoholu. Jest to proces, którego długość zależy od stadium uzależnienia, a który w wielu aspektach potrafi być nieprzewidywalny. Właśnie tutaj wychodzi na jaw olbrzymia rola, jaką gra w tym wszystkim zamknięty ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych. Cały proces w jego obrębie przeprowadzany jest bowiem pod okiem specjalistów, którzy w dużej mierze go kontrolują. Przede wszystkim jednak dbają o jego bezpieczeństwo, regularnie przeprowadzając na poddanej mu osobie badania – krwi, moczu, ciśnienia tętniczego, serca.

W czasie detoksu bardzo ważne jest zachowanie optymalnego stanu zdrowia organizmu – dostarczanie mu elektrolitów, które będą w stanie zastąpić usuwane toksyny, podawanie płynów. Detoks zawsze stanowi zaledwie wstęp do właściwej terapii. Sam w sobie nie jest w stanie pokonać uzależnienia, a potrafi zaledwie przygotować pacjenta na takowe. Warto więc podeprzeć go późniejszym leczeniem w ośrodku, którego okres – podobnie, jak sam detoks – zależeć będzie od indywidualnego przypadku i konkretnego pacjenta.

Czym zajmuje się nasz zamknięty ośrodek leczenia alkoholizmu?

Nasz zamknięty ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych w kompleksowy sposób radzi sobie z osobami borykającymi się z problemami z alkoholem, podchodząc do nich holistycznie, ale jednocześnie indywidualnie. Jesteśmy podmiotem leczniczym doświadczonym w swoim fachu, zatrudniającym wyłącznie najlepszych specjalistów. Naszym atutem jest skuteczność każdej z przeprowadzanych przez nas terapii, osiągana w czasie od 28 dni do sześciu tygodni (zależnie od indywidualnego przypadku). O każdego z pacjentów dbamy w pełni, zapewniając mu wszystko to, co jest niezbędne do pozbycia się nałogu, ale i życia w izolacji od niego. Począwszy od detoksu, na właściwej terapii kończąc. Stwarzamy warunki idealne do walki z uzależnieniem i niebezpodstawnie określamy się podmiotem, po spotkaniu z którym nie trzeba szukać żadnego innego.

Nasz ośrodek to miejsce piękne, ustronne, doskonale wyposażone. Takie, w którym życie będzie nie karą, a przysługą wyświadczaną kuracjuszowi.

Zamknięty ośrodek leczenia alkoholzimu – charkaterysyka.

Zamknięty ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych potrafi być miejscem, które można traktować jako pierwszą lub ostatnią deskę ratunku w przypadku poważnych problemów z nałogiem. Zazwyczaj stanowi on też sposób, w który osoba uzależniona odnajduje rzeczywistą i skuteczną pomoc. Nawet jeśli w momencie przyjmowania do niego nie do końca rozumiała (lub chciała zrozumieć), że takowej potrzebuje.

W ośrodku do każdego uzależnionego człowieka podchodzimy czysto indywidualnie, pracę rozpoczynając od uświadomienia mu jego problemu, przechodząc płynnie do detoksykacji jego organizmu, a zmierzając ku skutecznemu pokonaniu nałogu. Taki schemat działań zapewnia nam wysoką skuteczność, a indywidualne podejście – zadowolenie ze sposobu jej osiągania.

Odwyk alkoholowy – czym dokładnie się charakteryzuje?

Mianem odwyku określa się zespół działań podejmowanych celem pomocy choremu w walce z uzależnieniem, mających swoje podłoże medyczne i psychologiczne. Jest to długofalowy proces, na który składa się wiele elementów dobieranych indywidualnie do konkretnego pacjenta, a mających wzmocnić go w walce z nałogiem, z jakim się zmaga. Z uwagi na ich ilość, ale i konieczność zachowania profesjonalizmu i odpowiedniego podejścia w każdym z nich, działań tych nie powinno się przeprowadzać samodzielnie. Zamknięty ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych radzi sobie z tym najlepiej. Nie tylko ze względu na pozbawiającą pokus izolację, ale i wyspecjalizowany personel, odpowiednie narzędzia i doświadczenie w walce z uzależnieniem od alkoholu.

Nasz ośrodek nie podchodzi “taśmowo” do osób korzystających z jego usług. Dla nas liczy się historia stojąca za każdym człowiekiem i jego uzależnieniem. Dopiero po jej poznaniu jesteśmy w stanie odpowiednio do niego podejść, starając się wypracować idealny dla niego model wychodzenia z nałogu. Niekoniecznie taki wpisujący się w schemat. Nasze leczenie uzależnień z tego właśnie powodu nie przynosi ulotnych efektów, a rzeczywiście prowadzi do wzrostu świadomości dotyczącej szkodliwości nałogu oraz przygotowuje do samodzielnego życia w całości pozbawionego go.

Tagi : ośrodek zamknięty dla alkoholików ośrodek zamknięty dla uzależnionych zamknięty ośrodek leczenia uzależnień zamknięty ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych

Sprawdź nasze
kwalifikacje

Zaświadczenie o wpisie do Rejestru Podmiotów Leczniczych Wojewody Zachodniopomorskiego.

Zobacz certyfikat

Certyfikat Specjalisty psychoterapii uzależnień Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Zobacz certyfikat

Dyplom Instytutu Psychologii Zdrowia PTP

Zobacz certyfikat

Zaświadczenie u0022Medyczne aspekty uzależnienia od alkoholuu0022

Zobacz certyfikat

Dyplom uczestnictwa w szkoleniu hipnozy prowadzonej przez guru NLP Richarda Bandlera

Zobacz certyfikat

Dyplom Mistrza Praktyka Programowania NLP

Zobacz certyfikat

Certyfikat Practitioner in the art of NLP

Zobacz certyfikat

Certyfikat Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Zobacz certyfikat

Dyplom ukończenia studiów podyplomowych w specjalistycznej szkole psychoterapii uzależnień

Zobacz certyfikat

Podziękowania za udział w zespole motywacyjnym

Zobacz certyfikat

Certyfikat eksperta uzależnień portalu medycznego abcZDROWIE.pl

Zobacz certyfikat

Zaświadczenie ukończenia szkolenia dla członków gminnych komisji

Zobacz certyfikat

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Przejdź do kontaktu