24 godziny na dobę

Powrót do listy

Refleksja 2024-02-29

24 godziny na dobę – luty dzień 29

Myśl przewodnia AA

W każdym tygodniu są dwa dni, o które nie powinniśmy się martwić. Dwa dni, kiedy powinniśmy zapomnieć o lękach i uciemiężeniu.

Jeden z tych dni to „WCZORAJ”, ze wszystkimi swoimi błędami, kłopotami, z bólem fizycznym i duchowym.

„WCZORAJ” już nigdy nie znajdzie się pod naszą kontrolą ! Wszystkie skarby tego świata nie przywrócą nam „WCZORAJ”. Nie możemy uczynić niebyłym najmniejszego czynu który popełniliśmy, nie możemy cofnąć najdrobniejszego słowa, które wypowiedzieliśmy. „WCZORAJ” minęło.

Drugim dniem, o który nie powinniśmy się martwić jest „JUTRO”, ze swoimi możliwymi niebezpieczeństwami, ciężarami, wielkimi obietnicami i znacznie mniejszymi dokonaniami.

Również „JUTRO” nie może znaleźć się pod naszą natychmiastową kontrolą. Jutro wzejdzie słońce w całej swojej krasie, albo przesłonięte chmurami. Jedno jest pewne: ONO WZEJDZIE. Zanim jednak wzejdzie nie martwmy się „JUTREM”, gdyż „JUTRO” jeszcze się nie narodziło.

Pytanie: czy potrafię już żyć dniem dzisiejszym tu i teraz?

Medytacja

Każdy człowiek może toczyć bitwę o tylko jeden dzień. To, że zdarzają się upadki, płynie stąd, że ty i ja łączymy ciężar dwu strasznych wieczności – WCZORAJ I JUTRA.

To nie doświadczenia dnia dzisiejszego czynią ludzi szalonych; robi to żal i rozgoryczenie po wszystkim, co zdarzyło się „WCZORAJ”, albo lęk przed czymś co przyniesie „JUTRO”.

„DZIŚ JEST JUTREM TEGO, O CO MARTWILIŚMY SIĘ WCZORAJ !”

Pamiętaj, że dano ci jedno życie, a czasu tak bardzo niewiele i tylko od ciebie zależy co z nim uczynisz. Dostrzegaj pozytywne cechy swego otoczenia. Uwierz w innych ludzi, bo inaczej szybko poznasz smak opuszczenia i samotności. Swoimi poczynaniami kieruj w sposób rozważny i przemyślany. Nie korzystaj z pośpiechu także wówczas kiedy uznałeś to za właściwe. Pomyśl raz jeszcze – utwierdzi cię to w przekonaniu że podjąłeś właściwą decyzję. Daj czas czasowi, a przekonasz się, że niektóre twoje problemy rozwiążą się same.

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu