Alkoholizm choroba na całe życie

Powrót do listy

Alkoholizm choroba na całe życie

Alkoholizm choroba na całe życie. Czy to się komuś podoba czy też nie, choroba alkoholowa jest rodzajem choroby typowo nieuleczalnej o charakterze choroby przewlekłej. Nie ma czegoś takiego jak całkowite wyleczenie alkoholika z uzależnienia od alkoholu. Istnieje jedynie możliwość zaleczenia choroby alkoholowej polegająca na przerwaniu ciągu pijackiego i nauce nowego, dużo lepszego życia. Dla każdej osoby uzależnionej od tego środka chemicznego – alkohol w jakiekolwiek postaci nigdy nie będzie obojętny i zawsze w mniejszym lub większym stopniu będzie na nią wpływał lub oddziaływał. Ktoś taki jak alkoholik nigdy nie będzie w stanie sięgnąć po alkohol w sposób w pełni kontrolowany.

Zawsze nawet najmniejsza dawka alkoholu jest w stanie przywrócić stare schematy myślenia u osoby uzależnionej od alkoholu. Schematy te są w stanie przywrócić nawet inne zdarzenia w jego życiu, których bardzo często nie jest w pełni świadomy lub nie przestrzega zaleceń programu terapeutycznego. I chociaż w niektórych przypadkach może zapanować u alkoholika jakże złudne potwierdzenie tego, że po wypiciu jednego kieliszka jest lub będzie on w stanie kontrolować swoje picie, to niestety po pewnym czasie przekonuje się na własnej skórze w sposób bardzo dotkliwy o tym, jak mylne i bardzo złudne było jego myślenie. Alkoholizm to choroba na całe życie.

Alkoholizm

Alkoholikowi nigdy nie szkodzi jego ostatni kieliszek, ale zawsze ten pierwszy. Wypijany zazwyczaj z myślą zapanowania nad alkoholem. Im wcześniej to sobie uzmysłowi tym większe szanse powodzenia jego leczenia. 

Leczenie alkoholizmu polega na ukazaniu nowych wzorców oraz uświadomieniu osobie chorej tego, kim naprawdę jest. Wczesne przyznanie się do tego, że ktoś jest alkoholikiem i zaakceptowanie tego stanu rzeczy pozwala na skuteczną psychoterapię. Oczywiście uczęszczanie na zajęcia terapeutyczne lub przebywanie krótszy czy też dłuższy okres czasu w ośrodku leczenia uzależnienia alkoholowego to nie wszystko. Kolejnym krokiem jest przestrzeganie wspomnianych wcześniej zaleceń programu terapeutycznego.

Zaleceń mających na celu ukazanie nowych i bardziej właściwych rozwiązań. Jakakolwiek próba odstąpienia od zaleceń terapeuty lub chęć skosztowania alkoholu zawsze skończy się klęską i druzgoczącą porażką osoby uzależnionej od alkoholu.

Nie ma czegoś takiego jak skuteczny czy też cudowny środek dla alkoholika pozwalający mu na powrót do kontrolowanego picia! 

Alkoholizm to choroba na całe życie

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu