Poczucie własnej wartości

Powrót do listy

Umiejętność akceptowania samego siebie czyli jak to jest z poczuciem własnej wartości.

Pewnie nie raz i nie dwa patrząc na swoje blade odbicie w lustro, zastanawiałeś się, jak to jest, że nie masz tej pewności siebie, tej przebojowości i mocnego charakteru, co inni Twoi znajomi. Niewątpliwie nurtowało Cię dlaczego nie jesteś tak atrakcyjny, dlaczego to znowu kolega awansował w pracy a nie Ty i jak to się dzieje, że nic nie przychodzi Ci w życiu tak łatwo jak innym…

Myślisz sobie: jestem do niczego, nie potrafię zarobić na dom, nie mam pomysłów na intratny biznes, a do tego nikt mnie nie rozumie. Szybko więc znajdujesz sprzymierzeńca, który raz dwa podnosi Twoją wartość i atrakcyjność. Z każdym łykiem czujesz się silniejszy, wierzysz w swoje siły i masz tysiąc fantastycznych planów na polepszenie swojego życia. Alkohol łamie wszelkie bariery, patrzysz w to samo lustro, ale widzisz zupełnie innego człowieka. Menadżera dużego zespołu sprzedażowego, a być może nawet prezesa wielkiej korporacji. To wszystko jednak znika, jak bańka mydlana, a z kacem wraca niepewność, zmieszana z poczuciem wstydu i zażenowaniem samego siebie.

Poczucie własnej wartości budujesz przez alkohol?

Poczucie własnej wartości budujesz przez alkohol, bez którego czujesz się nikim, totalnym zerem. Nie akceptujesz siebie, choć wcale nie dlatego, że jak sam myślisz jesteś beznadziejnym przypadkiem. Nie akceptujesz sam siebie, bo nie zapewniono Ci wystarczającego poczucia bezpieczeństwa i akceptacji jeszcze w dzieciństwie. To ciągnie się za Tobą i nie przestanie, dopóki Ty sam nie zaczniesz walczyć. Musisz tylko zrozumieć, że można akceptować siebie, takim jakim się jest bez alkoholu. Można przenosić góry, awansować, osiągać cele jeśli tylko odbuduje się poczucie własnej wartości.

Pomocna Ci będzie terapia, dzięki której zrozumiesz, że po alkoholu nie jesteś atrakcyjniejszy, wpadasz jedynie w pewną iluzję, która coraz mocniej przysłania Ci rzeczywisty obraz świata. Ważny jesteś Ty, Twoje potrzeby i oczekiwania. Naucz się z nami akceptować samego siebie.

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu