Ośrodek terapeutyczny w Dziwnówku

Powrót do listy

Terapia stacjonarna najskuteczniejsza?

Ze względu na to, że głównych przyczyn uzależnień od alkoholu czy hazardu należy szukać w uwarunkowaniach psychologicznych, biologicznych, a często i środowiskowych, najlepszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem ich eliminowania jest zastosowanie psychoterapii, zwłaszcza stacjonarnej, dzięki której chory ma szansę zachować abstynencję, znaleźć lepsze rozwiązania na swoje dotychczasowe problemy, jak i nauczyć się żyć z dala od nałogu. Taka stacjonarna terapia odwykowa jest więc idealna, jeśli poważnie myślisz o trwałym zerwaniu z nałogiem.

Skuteczna terapia w ośrodku w Dziwnówku

To dlatego jesteśmy przekonani o powodzeniu i skuteczności terapii prowadzonej w naszym ośrodku. Pomyśl tylko ile zalet ma dla Ciebie odizolowanie się od swojego środowiska, pozostawienie gdzieś daleko wszelkich pokus, a w chwilach zwątpienia uzyskanie natychmiastowego wsparcia i pomocy.

To wszystko nie będzie możliwe na cotygodniowych spotkaniach, gdzie po zamknięciu drzwi wracasz do swojego świata i zbyt słaby szybko ulegasz starym nawykom.

Prowadzona stacjonarnie terapia odwykowa sprawi, że inaczej też spojrzysz na swoje życie, zobaczysz świat z zupełnie innej perspektywy, a co ważniejsze masz szansę trwale zerwać ze starymi przyzwyczajeniami.

Szum morza i terapia.

Podczas terapii skoncentrujemy się na sprawach zarówno bardziej ogólnych – m.in. zapoznanie gości z wiedzą na temat uzależnień, w tym rozpoznawaniu własnego, jak i na tych bardziej osobistych. Tu terapeuta opracuje indywidualny plan terapii, skupiając się na prywatnych problemach i przyczynach uzależnienia. Ponadto terapia uzależnień obejmuje tak zwane treningi konstruktywnych zachowań, których podstawowym celem jest utrzymywanie abstynencji w nawet najtrudniejszych sytuacjach życiowych.

Ponadto byś mógł się zrelaksować i odprężyć zapewnimy Ci najlepsze warunki podczas całego pobytu. Na czas terapii wystawiamy zwolnienia lekarskie i przeprowadzamy także niezbędne badania krwi, morfologii,, cholesterolu, glukozy czy próby wątrobowe.

Komfortowy ośrodek leczenia alkoholizmu w Dziwnówku

Jeśli decydujesz się na przyjazd pociągiem czy samolotem, to odbierzemy Cię z lotniska w Szczecinie czy z najbliższego dworca PKP, np. w Międzyzdrojach. Zadzwoń i zamów miejsce tel. 606 494 846

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu