Terapia uzależnień dla par

Powrót do listy

To, jak problem uzależnień dotyka nie tylko samego chorego, ale również w tym samym stopniu partnera czy współmałżonka można zaobserwować choćby po fali rozstań ludzi dotkniętych problemem alkoholizmu czy hazardu. Większości partnerów często brakuje siły i motywacji, by pomóc nie tylko drugiej osobie, ale także samemu sobie. Ta pomoc jest jednak niezbędna, zwłaszcza, że pogłębiające się nałogi niszczą relacje międzyludzkie, prowadzą do notorycznych awantur, nadmiernego stresu, a często przemocy w rodzinie.

Terapia uzależnień dla par jest dobrym rozwiązaniem

Terapia uzależnień dla par jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ często problemy w rodzinie czy w związku nie kończą się wraz z rozpoczęciem przez chorego życia w trzeźwości. Bliscy sobie ludzie nie tylko muszą spróbować odbudować, to co wcześniej zniszczył alkoholizm czy hazard, ale też muszą się nauczyć żyć w nowej sytuacji, gdzie wciąż osoba uzależniona będzie zmagać się z pokusami i słabościami dnia codziennego. To tak jak podczas wspinaczki górskiej, gdzie wejście na szczyt nie oznacza jego zdobycia, trzeba jeszcze zejść i to schodzenie często jest właśnie najtrudniejszym etapem. Tak samo jest w życiu, zakończone leczenie odwykowe nie oznacza rozwiązania wszystkich problemów w związku i że od teraz będzie już tylko świecić słońce, trzeba jeszcze nauczyć się stawiać czoła nowym sytuacjom i zapomnieć o tym, co było przed terapią.

Bliska osoba bowiem często sama jest wyniszczona psychicznie problemami swojego partnera czy współmałżonka, niejednokrotnie potrzebuje więc takiej samej pomocy, by umieć sobie radzić z nową sytuacją i co najważniejsze, by potrafiła po zakończonej terapii skutecznie wspierać swojego partnera. Dlatego w terapii dla par oprócz spotkań grupowych i indywidualnych organizujemy też zajęcia psychoedukacyjne. Takie leczenie odwykowe, nastawione też na rozwiązywanie problemów rodzinnych czy w związku przynosi naprawdę pozytywne i często zaskakujące rezultaty.

Nasi goście sami decydują czy partner będzie obecny podczas całej czterotygodniowej terapii czy przyjedzie na krótszy czas. Warto to jednak uzależniać od skali problemów i nieporozumień w związku.

Przekonajcie się więc sami, że razem wszystko jest łatwiejsze i prostsze.

Zapraszamy Was do nas bardzo serdecznie! Piękny ośrodek nad morzem w Dziwnówku zaprasza tel. 606 494 846

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu