Leczenie alkoholizmu Poznań

Powrót do listy

Leczenie alkoholizmu Poznań

Profesjonalna pomoc w zakresie, jakim jest leczenie alkoholizmu Poznań oferowana jest w dniu dzisiejszym na dwóch podstawowego rodzaju poziomach. Będzie to pomoc w zakresie leczenia zamkniętego i pomoc w zakresie leczenia otwartego. Największą z trudności w tym zakresie nie jest jak by się mogło wydawać, co poniektórym brak placówek czy też specjalistów w tym zakresie, ale brak motywacji i chęci poddania się leczeniu przez osobę uzależnioną od alkoholu. Przyznanie się do bezsilności wobec alkoholu dla wielu osób uzależnionych od niego okazuje się być szczególnie trudną barierą do przezwyciężenia. Poza przyznaniem się w celu odniesienia sukcesu w kierunku leczenia choroby alkoholowej powinno zostać spełnionych jeszcze kilka innych podstawowego rodzaju warunków. Jednym z nich jest fakt zrozumienia przez chorego powagi sytuacji i ważność istoty tematyki odnoszącej się do tej choroby. Wykazanie woli i chęci w kierunku poddania się leczeniu w olbrzymi

Leczenie alkoholizmu Poznań

Wykazanie woli i chęci w kierunku poddania się leczeniu w olbrzymim stopniu zwiększa szansę jego powodzenia. Zatrudnieni specjaliści w placówce odwykowej i proponowane przez nich leczenie alkoholizmu Poznań ma na celu doprowadzenie do tego stanu rzeczy, iż osoba przychodząca z pierwszą wizytą powinna poczuć chęć poznania swej choroby i poddania się leczeniu w kierunku wyeliminowania schematów nią rządzących. Poznanie poszczególnych schematów następuje w wyniku regularnego uczęszczania chorego na spotkania terapeutyczne. Tego rodzaju postępowanie jest widoczne w jednym z dwóch wspomnianych powyżej poziomów leczenia choroby alkoholowej. Nieco bardziej precyzując polega ono właśnie na wizytach i spotkaniach grupowych w placówce odwykowej bez potrzeby wdrażania leczenia zamkniętego osoby uzależnionej od alkoholu. Drugim poziomem czy też płaszczyzną leczenia odwykowego jest leczenie zamknięte chorego. Leczenie to polega na jego całkowitym odizolowaniu od otaczającej go do tej pory rzeczywistości.

Niejednokrotnie też w niektórych przypadkach wymagana będzie detoksykacja organizmu chorego. Proces, jakim jest leczenie alkoholizmu Poznań w placówce odwykowej o charakterze zamkniętym trwa z reguły od dwóch do ośmiu tygodni i jest to okres wzmożonej i niezwykle intensywnej pracy uzależnionego nad bliższym poznaniem swej choroby. W procesie tym osoba uzależniona w pierwszej kolejności nabiera pełnej akceptacji siebie samego i swej choroby alkoholowej. W związku, z czym następuje uzmysłowienie, że nie jest i nie będzie ona w stanie powrócić do kontrolowanego picia. Następuje także ukazanie możliwości życia bez konieczności picia i ponoszenia jego przykrych konsekwencji.

Leczenie NFZ: Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień Leczenie alkoholizmu Poznań

ul. Małeckiego 11

60-706 Poznań tel./fax: 0-61 866 49 58

Lub leczenie prywatne : www.psychoterapia24.pl

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu