List alkoholika do żony

Powrót do listy

Kochana Zosiu.

Chciałbym zacząć ten list, wyrażając najgłębsze przeprosiny za wszystkie krzywdy, jakie wyrządziłem tobie i naszej rodzinie podczas mojego okresu picia. Jestem świadomy, że moje zachowanie było nieodpowiednie i niezgodne z miłością i szacunkiem, jakie zawsze powinienem ci okazywać.

Terapia, którą teraz przechodzę, otworzyła mi oczy na szkody, jakie wyrządziłem, i czuję głęboką winę za to wszystko.

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu terapii było jednym z najważniejszych kroków, jakie podjąłem w swoim życiu. Zrozumiałem, że muszę zmienić swoje postępowanie i podjąć wszelkie działania, aby naprawić to, co zniszczyłem. Pragnę powiedzieć Ci, że nie jestem już tą osobą, którą byłem przed terapią. Staram się być lepszym człowiekiem i mężem dla Ciebie.

Chcę, abyś wiedziała, że będę kontynuował terapię i podejmował wszelkie wysiłki, aby pozbyć się uzależnienia od alkoholu. Przez ten proces uczę się lepiej radzić sobie z emocjami i stresującymi sytuacjami, które kiedyś prowadziły mnie do picia. Czuję się silniejszy i bardziej zdeterminowany niż kiedykolwiek wcześniej.

Jednak wiem, że słowa same w sobie nie wystarczą. Muszę pokazać ci swoje zmiany poprzez działania. Chcę poświęcać więcej czasu na budowanie naszej relacji, spędzanie wspólnych chwil i wyrażanie miłości i szacunku. Obiecuję, że będę pracować nad sobą, aby naprawić to, co zniszczyłem, i budować nową, zdrową i pełną miłości przyszłość dla nas obojga.

Wiem, że zniszczyłem twoje zaufanie do mnie, i jestem gotów zasłużyć na nie ponownie. Proszę, daj mi szansę, abyśmy mogli razem naprawić to, co zostało złamane. Pragnę wspólnie pracować nad naszą relacją, aby odzyskać to, co straciliśmy i stworzyć jeszcze piękniejsze wspomnienia razem.

Jesteś dla mnie niezwykle ważna i kocham cię z całego serca. Dziękuję za cierpliwość i wsparcie, jakie mi okazujesz w tej trudnej drodze. Obiecuję, że będę stawiał czoła moim demonom, byśmy mogli razem przetrwać i odnaleźć szczęście.

Z miłością i determinacją,

Twój

Sprawdź wpisy na naszym blogu

Zobacz wpisy

Rozwiąż test alkoholowy

Przejdź do testu

 

Szum morza i terapia. Zarezerwuj już dziś.

Połącz terapię z urlopem nad morzem.

Leczenie alkoholizmu z zakwaterowaniem w komfortowych 1 osobowych pokojach z łazienkami.

Przejdź do kontaktu